כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

טיפים לבחירה נכונה של מזגנים


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
מיזוג אויר
תאריך:
02-09-2007

בבחירת מזגן קובע ההספק בדרגות בי-טי-יו והרץ. לא כוח הסוס ולא שום דבר אחר. בי-טי-יו גבוה יקרר טוב יותר, לכן צריך להתאים את המזגן והספקו לגודל החלל וגם לאיפה הדירה ממוקמת וממה היא עשויה (דירת כורכר באמצע המדבר למשל, לצורך ההגזמה, תהיה מסובכת יותר לקירור מאשר איגלו באמצע רמת הגולן). ככל שהדירה חשופה יותר לשמש, ככה צריך בי-טי-יו גבוה יותר. למשל, אם הדירה ממוקמת באיזור קר מאד, אשר הטמפרטורה החיצונית בו היא פחות מ-5 מעלות לעיתים, יש להתקין אנטי מקפיא, הנקרא אנטיפריז או דיאייסר.

טכנולוגיית אינוורטר היא יקרה יותר בדגמי המזגנים החדשים, אולם יעילה בסופו של דבר. מזגנים אלו מצויידים ברב- מאייד אשר מפסיק את פעולת המזגן ומווסת את הטמפ'. ככה חוסכים בין 30 ל-40 אחוזים בחשמל ופועל יוצא בכסף. במזגנים מותקנים כמה סוגים של מסננים אותם יש לנקות. מסנן רגיל, מסנן ריחות מפחם, מסנן אלקטרוסטטי ומסנני מיקרו, המסננים את האוויר לרמה מאד גבוהה של ניקיון. זה טוב לאלרגים לאבק, לאסמתים או ילדים.

מזגנים חיצוניים עושים רעש, כאלו שתולים על הקיר בעיקר. לכן רצוי לקנות מזגן שכתוב עליו כמה רעש עושה המנוע שלו, שלא להתסבך עם השכנים. מזגנים עיליים שקטים יותר מרצפתיים. המאייד הפנימי הוא זה שעושה את זה הרעש, לכן בדקו זאת בקניה בחנות. מזגנים רציניים יבואו עם שלט אשר אפשר לווסת בו את הטמפרטורה. כמו כן, יבואו עם טיימר פנימי שיקרר ככל שביקשתם או שיעבוד אוטומטית ויפסיק שיגיע לטמפ' הרצויה.

מזגנים הם זוללי חשמל, לכן כדאי לרכוש את אלו הירוקים יותר. האותיות המסמלות את דרגת הסביבתיות החשמלית של המזגן הן מאיי עד לג'י, אותיות לועזיות, כאשר איי היא הירוקה ביותר. חשוב להפעיל את המזגן בשעות נורמליות, על טמפ' נוחה. כל מעלה שווה 5 אחוז מצריכת החשמל, דבר שעולה הרבה מאד כסף לכם ולחברת החשמל. אל תקנו מזגן שלא בא עם תעודת אחריות ל-3 שנים (שנה מלאה ועוד שנתיים של תקלות כאלו ואחרות) עד 5 שנים לפחות.

החלק החשוב ביותר, כמה זה עולה

עילי ורצפתי בתקופה של 9000 בי-טי-יו יעלה בסביבות ה-2000 שקלים. מזגן עם 24 אלף בי-טי-יו יעלה כ-6000 שקלים בממוצע. מזגן עם 36 אלף בי-טי-יו יעלה כ-7500 שקלים בממוצע. התקנת מזגן פשוט תעלה עד אלף שקלים, אולם מיני מרכזי יעלה כבר כ-5000 ₪ לפחות. כמובן שאלו מחירים ממוצעים ללא התחשבות במשתנים. הכי חשובה היא איכות ההתקנה. אל תתפשרו על כך. חשובות ההמלצות, הניסיון. פנו אלינו לקליק2פיקס, אצלנו רשימת טכנאי ומתקיני המזגנים הטובים ביותר בארץ, בעלי ניסיון והמלצות רבות. הם ישמחו לייעץ לך איזה מזגן לשים, בהתאם לבית, לתקציב וגודל החלל אשר אתה רוצה למזג.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום מיזוג אויר ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות