כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

הסבר על מדיחי כלים ותיפעולם


נכתב ע"י : דן - קליק2פיקס
תחום:
טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
תאריך:
30-09-2007

האם המדיח שלכם מתאים לכם?

דברים חשובים בקניה של מדיח – וגם כמה דברים חשובים בשימוש בו:

התאמתו למקום בו יעמוד: האם זה מדיח אינטגרלי מלא, אשר מוכנס לתוך חור בשיש והדלת שלו פונה לפנים החדר? זה המדיח הנפוץ ביותר, אבל השאלה היא, האם הוא מתאים לעיצוב המטבח שלכם. האם זה מדיח אינטגרלי חלקי, אשר הפתח שלו למעלה? התאימו אותו לשיש ולמטבח כולו. בדרך כלל הסטנדרט הוא 65 ס"מ רוחב על 85 גובה. רעש המדיח: עוצמת הרעש של המדיח נמדדת בדציבלים (dB) ונעה בטווחים עיקריים שבין 45 ל-58 דציבל. עוצמת רעש של 50dB נחשבת שקטה, ומי שמעונין במדיח שקט במיוחד ומוכן לשלם את המחיר, יכול למצוא גם מדיחים ברמת רעש הנמוכה מ-40dB.

איך הוא עובד:

בדקו אם בא לכם לשלם המון על תהליך היבוש (רק אדים, רק גוף חימום, שניהם יחד, רק מאוורר שהוא יבוש טבעי וחסכוני). זה קובע גם מבחינת רעש וגם אדים שיהיו / לא יהיו בכל המטבח. האם הוא גדול מספיק? בדקו האם נוח להכניס אליו כלים, כמה כלים אפשר (8 או 12 מערכות כלים וכו'). הקפידו לבדוק את לוח הפיקוד בעת השימוש ולנקות את המסנן, אחרת תהיה תקועה שם ג'יפה שתהרוס לכם אותו.

צרכנות חשמל ומים:

איי הוא החסכוני ביותר, ג'י ממש לא. בדקו כמה חשמל ומים אתם רוצים לבזבז לכדור הארץ וכמה כסף אתם רוצים לבזבז לעצמכם. חיישן לכלוך יסייע לדעת אם יש סתימה שגורמת לבזבזת משוועת.

מחיר מדיח ובעיות נפוצות
טווח המחירים העיקרי למדיח רחב בקיבולת של 12 כלים נע בין 2,000 ל-6,500 שקל, ולמדיח צר בקיבולת של 8 מערכות כלים, בין 1,800 ל-4,500 שקל. ציפוי נירוסטה יוסיף למחיר 300-600 שקל. זה פחות או יותר טווח המחירים. אחד מהדברים העיקריים שמונע בעיות במדיח כלים הוא תחזוקה נכונה, כלומר שמירה על ההארקה, מסנן, חשמל ושואב המים. במדיח כלים כדאי להקפיד שהסכו"ם לא ייגע בזרועות המתזים. במייבשים יש להקפיד לנקות את הפילטר אחרי כל שימוש. בשואבי אבק - להחליף שקיות ולשמור על הכבל החשמלי, שנגרר על הרצפה, נשחק וגורם לשוקים חשמליים המחבלים בשואב. תקלות נפוצות: אחת מהבעיות הנפוצות שהמנוע לא נכנס לפעולה, הוא פשוט לא ממריץ את המים. בדרך כלל הבעיה שלא מפעילים את המדיח מספיק ואז המנוע נתקע. הפתרון הוא בקבל יותר חזק ולחבר אותו למנוע זמנית שיתן קונטרה למנוע ויפעילו הפעלה ראשונית ואח"כ ישים בחזרה את הקבל הישן. במקרים קשים אין ברירה וצריך לחליף את הפרופלור שמעיף את המים , עם תיקון העבודה תעלה כ-600 שקלים. אם הוא לא מחמם או מייבש את הכליםף צריך לבדוק את גוף חימום. אם יש פעולה והטיימר מתקדם, רוב הסכוי שהטרמוסטט לא עובד. מחירו 150 ₪.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות