כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

תקלות נפוצות במקררים


נכתב ע"י : דן - קליק2פיקס
תחום:
טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
תאריך:
30-09-2007

לפעמים סיפורים על תקלות מקררים מגיעים לא רק לטכנאי המקררים! הם מגיעים לבית המשפט. הייתם מאמינים? לעיתים מוכרי המזגנים והיבואנים עושים דברים שמגיעים עד לכותלי בית המשפט. "לצרכן מגיע מלוא השירות תמורת כספו והוא לא קונה מוצר חדש מלא תקלות" קבע השופט במקרה אחד. הלקוח קנה מקרר חדש וקיבל פגום; שסירב לקבלו, קיבל מקרר אחר, גם הוא פגום. בפעם השלישית קיבל גם מקרר פגום שוב. לא יאומן. זאת, כזכור, שיש לו שנה אחריות מצד היבואן, כמו שבדרך כלל מקבלים. המקרר עשה כל כך הרבה בעיות שטכנאי המקררים היו אצלו לבני בית והוא אפילו עשה נזק למערכת החשמל בבית.
בפסק הדין הורה השופט לחברה ליטול מביתו של התובע את המקרר ולשלם לו, במעמד קבלתו, 6,000 שקל. "מאחר והתובע בכל זאת השתמש במקרר לאורך זמן והוא אינו יכול להיחשב כחדש, אין מקום לחייב את הנתבעת להשיב לו את מלוא העלות של המקרר".  
איך עובד המקרר (כך נבין מה יכול להתקלק בו)
במקרר יש מערכת קירור פשוטה: מערכת צינורות, אשר מקוררים באמצעות גז. מוזרם אוויר וכך הוא מתקרר ומקרר את התאים. התקלות שקורות בדרך כלל, הם הצטברות קח או חוסר גז. שזה קורה, המקרר מתמלא קרח. כן זה הגיוני, נכון, הוא לא מקרר ועדיין יש קרח. הקרח הוא זה שמונע מהמקרר לקרר כמו שצריך. אוקסימורון, אבל כך זה עובד.
טכנאי נורמלי לא ישפוך מים חמים על הקרח וזהו. הבעיה היא בטיימר או בטרמוסטט, עלות כל אחד מהם 150 שקלים. העבודה גם היא 150 שקלים, ככה שלא נורא, 300 ₪ והוא חוזר להיות כמו חדש. בריחת גז גם היא בעיה נפוצה. 50 ₪, ובלון הגז חדש. ברז לגז גם הוא 50 ₪. כלומר, סה"כ 250 שקל בערך על העבודה, שלא יגבו יותר, כי מחיר הגז הוא מאד מאד נמוך. הכי חשוב, שמחיר העבודה יופרד ממחיר החלקים, כי אולי תקנו אותם בעצמכם בחנות וזה יצא יותר זול.


מקרר חדש או תיקון המקרר הישן והטוב?
דיברנו כבר על כדאי חדש / כדאי לתקן. בדרך כלל, ברוב המוחלט של המקרים כדאי לתקן, היות והמקררים הישנים הם בהחלט טובים. אך, במידה והתקלקל המדחס (המנוע) של המקרר ואיננו רוצים להשקיע בתיקון 1,000 שקלים או יותר, יש לשקול קניית מקרר חדש. כמובן, יש לדרוש מהטכנאי להבהיר לנו איך הוא יודע שהמדחס התקלקל, בכדי להסיר את החשש שמדובר ב'טכנאי ביקורים' - אחד אשר גובה כסף רק עבור ביקורים, מבלי ידע או כוונה לתקן. מקררים עולים כמה אלפי שקלים, ולכן שווה לתקן בעלות 200-300 ₪ את המקרר הנחמד והטוב שלכם. בקליק2פיקס טכנאי המקררים הטובים ביותר, בכל הארץ. פנו אלינו לייעוץ ורכישת תיקון או חלפים. זה התפקיד שלנו.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות