כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

שיפוץ באמצעות קירות גבס


נכתב ע"י : דן - כותב קליק2פיקס
תחום:
עבודות גבס
תאריך:
29-07-2007

שיפוץ באמצעות קירות גבס

אחד הפתרונות היעילים ביותר בתחום השיפוצים, הוא חלוקה מחדש של חללים באמצעות קירות גבס. קירות גבס הם פתרון מעולה לכל מי שאין לו אפשרות לשבור קירות או סתם אין לו חשק לטרחה הזו, של שינוי הבית מן היסוד. את הגבס, כיסוד על הרצפה, אפשר להניח כמעט על כל משטח: רצפת בטון, אריחים, רצפת עץ. כדי לחבר את לוח הגבס לתשתית הבניין צריך להתקין לו מוט גמיש ממתכת, שיחזק אותו כמו שצריך.

תהליך ההתקנה הנכון הוא לארגן את פסי ההתקנה ממתכת (המסילות), באורך הנכון, ולקבע אותן על הרצפה, לא לפני שסימנו את מיקום המסילה ואת המקבילה לה העליונה והיכן בדיוק תהיינה הדלתות. לאחר מכן יש לחזק את המסילות לרצפה באמצעות זקפים. את המסילה התחתונה, אותה אסור "לדחוף בכח" לרצפה, נתקין ראשונה, עם ברגים מיוחדים. לאחר פעולה זו צריך לקדוח חורים במיקומים שסימנו על המסילה, על מנת להכניס את היתדות המיוחדים (הרי אנו מקבעים לוח גבס, זוכרים?) עם דיבלים. לאחר שחיברנו את הזקפים, יתדות והלוח למסילה התחתונה, צריך להדק אותו למסילה העליונה. המסילה העליונה תורכב בדיוק באותם עקרונות של המסילה התחתונה, רק שיש לקחת בחשבון שכבר שמנו לוח, יתדות וזקפים. לאחר  השלמת בניית הקיר, אפשר להדקו בזקפים נוספים, בקוטרים שונים לפי הוראות הקבלן / יצרן.

אז מה היתרון הענק של בניה בגבס?

כאמור, לאלו שלא יכולים לשבור קירות ולשפץ את הבית, למשל אלו עם חוזה שכירות ארוך, אך לא בעליי הדירה, זהו פתרון מושלם. כמו כן, זה מאפשר ספונטניות גדולה בבניית הבית וחלוקת החלל הפנימית: למשל, אם עברו לגור אתכם שני ילדים נוספים, אפשר לחלק את הבית ואת החדרים בו לחדרים נוספים. הקלות בה עשויה העבודה, מאפשרת להזיז את הקיר מדי פעם, לאיפה שרוצים, ללא צורך בשיפוצים, תיקוני טיח, לכלוך ובלגאן.  יתרון ענק נוסף הוא שאם רוצים לעשות שינוי אינסטלטורי או חשמלי, אפשר לעשות זאת בנקל, ללא צורך בחציבה או בעבודות מסובכות.

איך בוחרים קיר גבס?
לוחות הגבס מאד ברורים ונהירים לצרכן. דבר ראשון וחשוב, הם צריכים להיות מצופים קרטון משני צידיהם. ישנם שני סוגים עיקריים של לוחות גבס: הראשון והרגיל שאינו עמיד בלחות ומים וצבעו אפור. הסוג שני של לוח גבס צבעו ירקרק והינו עמיד בלחות. ישנם סוגים נוספים אך פחות שכיחים.
על לוח איכותי ותיקני צריכים להיות מוטבעים תו תקן ישראלי, שעת, דקת ותאריך היצור הוא זה המסומן בכל הדרישות הללו, כמו כן צריך להיות מוטבע עליו אורכו ורוחבו. והכי חשוב – לקנות אותו ממישהו מוסמך, מייבא ומומחה, אדם שאתם מכירים. אתם לא רוצים בלגאן בבית והפתעות רעות למיניהן. לא רק הלוח עומד בתו תקן ישראלי, אלא כל פריט ופריט שאתם מכינים הביתה בשביל חווית השיפוץ הזו. גם הברגים ממודרים בתקן (1490/2) וכמוהם כל הרכיבים האחרים כמו הזקפים, מסילות, דיבלים מיוחדים בכל הקטרים, גדלים ואורכים. שיפוצים הוא הליך המחייב בטיחות, פרפקציוניזם ואסתטיקה – קיר גבס הוא פתרון מושלם לשיפוץ קל ויפה.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום עבודות גבס ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות