כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

צביעת הבית


נכתב ע"י : דן - כותב קליק2פיקס
תחום:
צביעה וסיוד
תאריך:
29-07-2007

אכן הליך קשה הוא צביעת הבית. יש לכם שתי אפשרויות, או שאתם מזמינים צבעי, שזה אחלה והוא יעשה לכם עבודה מצויינת או שאתם עושים את זה לבד. אם אתם בקטע של להתפרע, לעשות את זה לבד, אתם צריכים כמה טיפים מקצועיים על צביעת ביתכם, שעמלתם כה קשה על מנת לבנות, לשפץ ולתחזק אותו. זה לא הזמן להרוס, נכון?

לפני שצובעים את הבית, צריך להכין אותו לצביעה. כמובן גם עיתונים על הרצפה כולה, אבל בעיקר הכנת הקירות לצביעה. ישנם ודאי עשרות חורים בקירות, כאלו שקדחתם כדי לתלות תמונות וכאלו שדפקתם ליד, כולל את האצבעות שלכם. אותם צריך לסתום כדי לאפשר צביעה חלקה ללא פירורי טיח וצבע ישן. אז איך סותמים אותם? צריך שני שפכטלים, אחד גדול ואחד קטן, טיח שליכט ונייר זכוכית. הוציאו את המסמרים, נקו מאבק את החורים. אם יש סדקים גדולים אתם צריכים למרוח שכבת יסוד הנקראת פריימר. לאחר שסיימתם קחו חומר טיח שליכט ומרחו על החורים. החליקו אותם, ולאחר שהתייבשו עליכם לשפשף אותם עד שיתיישרו לגמרי עם הקו של הקיר בעזרת נייר הזכוכית. הפעולה הזו מבטיחה שהבית שלכם יהיה חלק ויפה, עוד לפני שהורדתם את כל הצבע מהקיר והתחלתם לשים שכבה חדשה.

כאמור, המטרה שלכם היא להוריד את הצבע מהקיר. אם החלטתם לעשות כן, הורידו את הצבע בעזרת השפטכל בתנועות חדות עד שכמה שיותר מהשכבה הראשונית של הקיר תחשף. לאחר מכן, כמובן, צריך למלא את הקיר בשכבה ראשונית של צבע שקוף, עוד לפני שבכלל צבעתם את הקיר. אבל זו לא האופציה האחרונה שלכם: אם אתם לא רוצים לצבוע את הקיר מאפס, תוכלו לשים שכבה חדשה של צבע על גבי מאה השכבות הקודמות של כל בעליי הבית הקודמים. אבל, חשוב לשים לב איזו שכבת צבע היתה שם קודם: האם זו היתה שכבת צבע קיר מסוג צבע על בסיס סיד? אולי צבע קיר על בסיס אקרילי או על בסיס צבע שמן? זה משנה, מכיון שלא כל צבע יתפס על צבע אחר. למשל, צבע אקריליק לא יתפס על סיד, הוא גם לא יתפס על צבע קיר מסוג צבע שמן. מה שניתן לעשות הוא למלא את כל הקיר בשכבת פריימר, היוצרת שכבת בידוד דביקה וחזקה. פריימר מדביק את כל שכבות הצבע שמתחת. כך נוצרת תשתית ארוכת שנים של צבע יציב על הקיר, שרק חורים שתעשו בעזרת פטיש בניסיון חלמאי לתלות תמונה, יכול להרוס.

לאחר שכל הקירות מאורגנים לקראת צביעה, כלומר: הושלמו מחורים, הם חלקים ו/או מקולפים לקראת שכבה חדשה, כל שנשאר הוא ללכת לחנות חומרי הבניין הקרובה לקבלת ייעוץ ורכישת חומרי עבודה, כדי לצבוע את הקירות היפים שלכם! בהצלחה.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום צביעה וסיוד ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות