כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

שיפוץ וצביעת הבית


נכתב ע"י : דן - כותב קליק2פיקס
תחום:
שיפוצים-
תאריך:
29-07-2007

כאשר ניגשים לצביעת הבית, יש צורך להכין את הקירות לקראת הצביעה. יש צורך לקלף, לטייח וליישר את הקירות, באם יש בהם בליטות או חורים שנוספו להם עם השנים. לאחר מכן יש למרוח אותם בחומרים מדביקים וסופגי צבע, המהווים בסיס ראשוני לקראת צביעה ביתית איכותית – שתשמור על ביתכם צבוע, חלק ויפה לאורך שנים. אבל לאחר כל ההכנות הללו, בהנחה ואתם לא מעסיקים בעל מקצוע אלא עושים זאת בעצמכם (או כן מעסיקים בעל מקצוע וסתם רוצים לדעת מה לבקש ממנו) – צריכים להתחיל לעבוד. איך בוחרים חומרים, איך יודעים מה להגיד לבעל המקצוע לעשות, מאיפה קונים ומה? הבה נתחיל בטיפים נחמדים המקיפים את כל צביעת הבית:

נניח והבית שלכם חדש; איך בוחרים צבע? לדעתנו כדאי לבחור צבע אחד לחלל המרכזי וצבעים אשר יחושו וידברו עם הצבע המרכזי, לחדרים האחרים. זאת בהנחה ואתם רוצים חלל נעים, זורם וכיפי. אם אתם בונים בית חדש – התייחסו לצבעוניות הסביבה. זה שיקי. אם אתם זקוקים לשיפוץ דלתות, אתם מוזמנים לשפשף את הדלת הישנה בנייר זכוכית ואז לעלות על העץ בצבע מיוחד על בסיס שמן.  אפשרי לצבוע את כל הבית בצבע אקריליק, שמן או סיד; אין חובה לצביעה בסיד כמו בשנות ה-70, מכיון שהצבעים היום איכותיים מאד ולא תמותו מחום בבית בקיץ בגלל שצבעתם באקריליק סתום. כמובן שצבעים חדשניים אלו, באינספור גווניהם, יפים ומעוצבים בהרבה מהסיד הארכאי. ישנם גם צבעי אקריליק הבאים עם שבלונת דוגמאות שיוצרת אפקט של טפט. אם ישנם לכם סדקים בבית, מלאו אותם בפריימר, נקו מאבק, שימו טיח שליכט (אפשרי היום להשיג גם טיח בצבעים, שלא מכוער כמו הטיח השחור והאפור ומכיל פיגמנט) ואז צבעו באקריליק. ישנם גם צבעים המקנים מראה טבעי ואינם מצריכים פריימר, שכבת יסוד או דברים כעין אלו. הם בעלי גוון שקוף וטבעי ויוצרים מראה אירופי שמשי ויפהפיה.

כאמור, בחירת הצבע, החומרים כמו המברשות, תוספי הצבע, שיפוצי הצבע וכו' – הם משהו שאפשר לעשות בקלות רבות, תוך היוועצות בחנויות חומרי הבניין הקרובה לביתכם. כל שעליכם לעשות הוא מחקר על הבית שלכם: מה צריך לעשות על מנת להוריד את הצבע הקודם במלואו, אלו צבעים מתאימים לו (וכמובן קודם כל לכם, האנשים החיים בו) ולסביבתו ואז לבחור את השכבות הטובות והאיכותיות ביותר שתוכלו לתת לו. את הצביעה עצמה כדאי לעשות בשלבים, תוך שמירה על אוורור וניקיון מופתי של הבית.

ואם אנחנו בקטע של טיפים, אז הטיפ האחרון הוא – מה ההדבל בין צבע אקריליק לצבע פלסטיק. אם אתם עושים עבודה טובה, אז שלא יעבדו עליכם. ההבדל בין שני הצבעים הוא הפולימר, הדבק, שיש בו. פעם היו משתמשים באקריליק רק בחוץ, אולם היום, עם השדרוג הכימי אפשר כמובן להשתמש בו גם בפנים והוא איכותי יותר. הוא עומד יותר בפני רחיצה, קרצוץ וכדאי להשתמש בו אם צובעים את הבית. בהצלחה.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום שיפוצים- ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות