כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

הכל על דודי חשמל


נכתב ע"י : דן - כותב האתר
תחום:
דודי חשמל
תאריך:
05-08-2007

דודי חשמל מהם

בימים אלו של בעיות חשמל בישראל, אין כמו יעילות שתביא מיקסום השימוש בחשמל תוך הוצאה כספית נמוכה יותר. אחד מגורמי החשמל השימושיים ביותר בבית, הוא דוד חשמל המחמם את המים למקלחת ולשאר השימושים. דוד חשמל כאמור, הוא מכשיר המחמם את המים עבור הבית, כדי שיהיו חמים גם בברז וגם במקלחת.  ההספק הביתי הוא בדרך כלל 2.5 קילוואט. נדיר למצוא משהו מעל ל-5 קילוואט בבית.  כל אחד צריך דוד חשמל. אחרי ההתקנה, כל מה שצריך לעשות הוא ללחוץ על המתג, ויש מים חמים. זה שימושי בעיקר בחורף, שהשמש לא גלויה דיה כדי לחמם את המים שיש בבניין.

סוגי התקנות של דודי חשמל

התקנת דודי חשמל דורשת בעל מקצוע, שכן יש בה כמה פעולות שצריך להבין בהן על מנת לעשות את העבודה טובה וכמו שצריך. מכיון שישנם סוגי בתים רבים, יש כ-16 סוגי התקנות חיצוניות ופנימיות שנוהגים להתקין בישראל. להלן מספר דוגמאות: דוד עמידה, שדוד החשמל עומד מקובע לקיר ומחובר חיצונית אל קולט אחד, שני קולטים או שלושה קולטים, המותקנים על הגג וקולטים חום; דוד שכיבה עם קולט אחד או שני קולטים, בקיבולת של מאה עשרים ליטר מים; דוד חשמל על צללית נמוכה עם קולט אחד או שניים (צללית נמוכה אומר, שהקולט יקלוט פחות שמש, והחימום החשמלי יהיה רב משמעות יותר, כלומר תהיה לו השפעה ישירה על צריכת החשמל שלכם); דודים המותאמים להתקנה על גגות רעפים, עם או בלי קולטים, עם או בלי שיפוע (זה כבר תלוי בגג שלכם, לא ממש קשור להספק או היכולת של דוד החשמל); דודים בולטים החוצה מהגג או לא בולטים מהגג (שוב, זה תלוי בגג שלכם, איפה שאתם גרים) ועוד. התקנה ממוצעת, שכמובן לא כוללת את ההובלה, סיטואציות מסובכות (כמו גג או קירות שאינם מותאמים לשאת משקל הדוד, שמגיע למשקל רב) ומחיר הדוד עצמו – עולה בדרך כלל אצל בעל מקצוע כ-300 שקלים.

סוגי דודי חשמל

ישנם סוגים רבים של דודים, בגדלים, קיבולות ומשקלים שונים. חשוב להתאים את הדוד לצריכה שלכם, תקציבכם, גודל המשפחה הדרה בבית וכיו"ב. למשל, דוד מדגם פטריוט המשווק בארץ, מכיל שלושים ליטר, הוא תלוי בשכיבה על הקיר – כאחת הדוגמאות מהנושא הקודם, קוטרו ארבעה מטרים, גובהו שבעה מטרים (למעשה זה אורכו, כי הוא תלוי במאוזן) והוא שוקל 25 קילוגרם כשהוא ריק (כידוע, ליטר מים שווה קילוגרם אחד). מחירו של דוד כזה, שצורתו היא של פיתה שוכבת, למשל, הוא 800 שקלים ואפשר לשלם אותו בתשלומים ברוב חנויות השיווק. בישראל משווקים כ-14 סוגים שונים של דודי חשמל וניתן להשיגם בזמינות רבה. בקליק2פיקס אנו מחזיקים אנשי שירות רבים אשר עוסקים בתחום דודי החשמל. אם אתם זקוקים לרכישה, יעוץ או התקנה, פנו אלינו.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום דודי חשמל ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות