כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

מערכות דודי חשמל אלטרנטיביות – אופציה שכדאי להכיר


נכתב ע"י : דן - כותב באתר click2fix
תחום:
דודי חשמל
תאריך:
19-08-2007

בימים אלו של חיסכון בחשמל ואנרגיה, שחברות ישראליות רבות מצליחות בתחום יצור החשמל בכוח השמש (בניגוד ללובי הכלכלי העולמי בנושא נפט וגז), ראוי לתת מקום לאינפורמציה על דודי חשמל – כולל דודי חשמל ביתיים – העובדים על אנרגיה סולארית. זה כמובן, בנוסף לאופציה לרכוש דוד חשמל רגיל.  אחד מגורמי החשמל השימושיים ביותר בבית, הוא דוד חשמל המחמם את המים למקלחת ולשאר השימושים. דוד חשמל כאמור, הוא מכשיר המחמם את המים עבור הבית, כדי שיהיו חמים גם בברז וגם במקלחת.  ההספק הביתי הוא בדרך כלל 2.5 קילוואט. נדיר למצוא משהו מעל ל-5 קילוואט בבית.  כל אחד צריך דוד חשמל. אספקה נמוכה זו של חשמל ביתי מעודדת את השימוש באנרגיה סולארית, שלצריכה זו, יכולה ללא ספק לתת מענה שהוא גם אקולוגי.
מה המערכת הזו עושה

אם אתם מתקינים בבית את הפאנל הזה, המיוצר בארץ, אתם למעשה לוקחים אנרגיה מהשמש באמצעות קולט חיצוני, העובד במקביל לרשת החשמל הביתית ומייצר חשמל בשעות השמש. אם תהיה חסרה אנרגיה הוא יקח אותה מחברת החשמל. אם יווצר עודף (כן, כן, עודף) – הוא יעביר אותה לחברת החשמל. המכשיר הזה הוא חשמל ירוק שלא מזהם, אמין, ללא אחזקה ושירות. ממש מושלם. לדוגמה, הדגם מנהטן 3100 המשווק בארץ, שאורך הקולטן שלו הוא 19 מטרים ומשקלו 40 קילוגרם בלבד. מתקינים אותו על הגג, והוא עובד עם דוד החשמל שמותקן לכם בבית. חברות מסוימות מעניקות אחריות של 25 שנה ובכל חברה המחיר הוא שונה.  מערכת כזו, של אלף וואט תייצר 150 קוט"ש בחודש, ותוריד את צריכת החשמל הקבועה שלכם ב-100 שקלים בממוצע בחודש! 

טוב לא בא לי, אני רוצה דוד רגיל

ובכן, אם אינכם רוצים את דודי החשמל הסולאריים, אתם יכולים להסתפק בדוד חשמל רגיל, העובד על המערכת הקיימת בביתכם.  אז כמה עולה דוד כזה? ובכן, המחירים משתנים, אולם אם אתם רוצים דוד חשמל איכותי, המחיר נע בין 500 ל-1,500 שקלים בממוצע. כל משווק יתן לכם מחיר אחר, לכן צריך לבדוק מול היצרן. בישראל משווקים כ-14 סוגי דוודים, ככה שזה לא ממש בעיה לבדוק, אפשר לעשות זאת בנקל.

איך קונים דוד חשמל

הנה כמה טיפים, אם בכל זאת בחרתם לקנות דוד חשמל רגיל ולא סולארי. בדקו מי היצרן, מה נפח הדוד של הדגם שבחרתם וכמה הוא עולה. התקנה נורמלית, אם לא דורשת שימוש בכבלים וכו', תעלה בסביבות 200-300 שקל. כל מחיר מעל זה, יחשב יקר במקצת. בדרך כלל תרשו לשלם עבור הובלה בנפרד, שמדובר בדוודים מסוג גדול יחסית, כמו של 150 ליטר ומעלה. ודאי שתאלצו לשלם הובלה והתקנה על מערכת סולארית, כמובן המחירים משתנים, אבל כדאי, כי מערכות אלו מסובכות ודורשות מקצועיות רבה מאד.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום דודי חשמל ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות