כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

קירות גבס - קצת יותר


נכתב ע"י : דן - כותב קליק2פיקס
תחום:
עבודות גבס
תאריך:
05-08-2007

קירות גבס

הבניה הפוסט מודרנית מאופיינת בחלל זורם. כל זה טוב ויפה שמדובר במשרדים המודרנים של חברה גדולה, אולם כאשר מדובר בבית שיש בו נפשות רבות וברוך השם היד עוד נטויה, לפעמים אחד הפתרונות הוא לחלק מחדש את הבית. הפתרון הטוב, היפה והאמין ביותר הוא קירות גבס. באתרנו  קליק2פיקס תוכל למצוא בקלות איך מתקינים קירות גבס, מההתחלה ועד הסוף וכמובן בעלי מקצוע לרוב אשר יתקינו לך בצורה הטובה ביותר את קירות הגבס. אולם, שאתה מזמין בעל מקצוע ומתכן פרויקט, איך תדע מה לבחור?

ישנם סוגים רבים של לוחות גבס המומלצים לעבודה בבית. על הלוח חייב להיות מצוין שם היצרן, תאריך, שעת ודקת היצור. היתרון הגדול הוא היכולת להזיז את הלוחות (ועל כך הסבר מפורט באתרנו) ממקום למקום, ללא קידוחים, לכלוך ובלגאן מיותר. ישנם כמה סוגי לוחות גבס, והנה חלק מהם: הלוח הסטנדרטי יבוא בכמה עוביים מקובלים במידות אינץ': רבע, 3/8, חצי ו-5/8; רוחבו בדרך כלל יהיה כ-120 מ"מ; אורכו הממוצע יהיה בין 2.6 ל-3 מטרים והוא יהיה מצופה קרטון משני צדדיו. כאמור, חייבים להיות מצויינים עליו הנתונים הרשומים לעיל, כי ללא אלו אין לו תו תקן ישראלי.

ניתן להשיג לוח גבס עם או בלי מילוי בין המחיצות שלו (הוא מורכב משני חלקים, זה מה שהופך אותו לקיר, בסופו של דבר, ולא לסתם לוח לא שמיש), עם שוליים עגולים או ריבועיים יותר; עוד על המשמעויות של כל הפרטים הטכניים, תוכלו למצוא באתרנו. עזרים לקירות הגבס : לאחר שבחרתם את הקיר שאתם צריכים, אתם זקוקים למסילות. המסילות אליהן משחילים את הקירות, עשוים פלדה ופח מגלוונים. ניתן להשיג כמה סוגים: זקפים, מסילות, אומגה, פרופיל סי60, אף47 וג'יי ועוד. רוחב כל אחד מהרכיבים הללו הוא בין 30-200 מילימטר האחד, וזה חשוב מאד, מכיון שאם לא תהיה התאמה מדויקת, לא תצלח העבודה, במיוחד אם עושים אותה לבד.

עבודות עם קירות גבס

דוגמה טובה לעבודה עם קירות גבס, או ציפוי בלוחות גבס שאינם משמשים קיר, היא השלמה לקירוי סביב ארגזי תריסים, הנמכת תקרה או ציפוי מערכת מיזוג בארון בידוד. בשביל פרויקטים כאלו, כמובן, כדאי להבין טוב בסוג עבודה כזה, או להביא מהנדס שייעץ ויעבוד עבורכם. צריכים עבודת שפכטל, פסי חיבור, עבודה מושלמת. אחרי שתסיימו פרויקט כזה, תצבעו אותו ותעשו פיניש – לא יבחינו בין הקיר לקיר הגבס. אפשרי גם כאמור, לחתוך חדר לשניים. העבודה הזו עושה בידוד תרמי ואקוסטי מושלם.

אז כמה זה עולה לי?

אם החלטתם ללכת על זה ולהזמין את אחד מבעלי המקצוע הטובים של קליק2פיקס, הרי שהוא יאלץ לצערו לבקש כסף. דוגמה, פיצול חדר לשני חלקים, עם קיר גבס בגודל 8 מ"ר, יעלה בסביבות ה-2000 שקלים, כולל עבודה כמובן. זמן העבודה הוא יום אחד, ובמהלכו יבנו קיר, יבודדו בצמר סלעים את הלוח מהקיר המקורי, יטייחו ויצבעו.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום עבודות גבס ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות