כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

חיסכון בחשמל - המכשירים היקרים בבית


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
חשמלאי
תאריך:
23-08-2007

בשנים האחרונות יש מודעות גבוהה מאד לצריכת חשמל ירוקה. אף אחד לא רוצה לזהם את העולם ולהרוס אותו, שרואים מה קורה לחופי הכנרת ולאוויר הארץ. קליק2פיקס מעוניינים לסייע לצריכת החשמל הירוקה. בואו נתחיל בבית – מהם מוצרי החשמל היקרים ביותר, שזוללים לנו כסף?

כמובן שיש את מכונת הכביסה ואת דוד החשמל. אבל ישנם עוד אלמנטים בבית שזוללים לנו כסף: מייבש כביסה, תנורים, מזגנים, תאורה, בידוד הבית. מייבש כביסה למשל, הוא הנודניק הכי גדול בבית. הוא עולה הרבה מאד כסף ולכן כדאי להשתמש בו רק שממש חייבים. אם מחליטים לעשות בו שימוש, ואי אפשר לתלות את הכביסה בחוץ כדי שתתייבש (עם החום בקיץ בישראל, בטוח שאפשר יהיה) – כדאי לסחוט את הכביסה במכונת הכביסה, במהירות הגבוהה ביותר, ואז להכניס את הכביסה למייבש. זה חוסך המון חשמל. מזגן הוא אויב גדול לכיס. טמפרטורה נעימה היא עד 25 מעלות – ולכן, אין ממש צורך לרדת מתחתיה. כל מעלה שוות ערך ל-5 אחוז מצריכת החשמל של המכשיר, כלומר הרבה מאד כסף. 25 מעלות זה נעים מאד בקיץ בהתחשב בכבשן שיש בחוץ, לכן, אין ממש צורך להקפיא את הבית ולרוקן את הכיס. מזגן למשל, צורך 4000 ואט בשעה. לכן, אפשר להפסיק אותו ברגע שנהיה נעים יותר בבית. כמו כן, רצוי לנקות אותו כדי שיהיה תקין יותר (לפחות פעמיים בשנה) ולוודא הווסת שלו עובד. הווסת הוא המכשיר שמפסיק אותו ברגע שהוא מגיע לטמפרטורה הרצויה.

תנור חשמל למשל, הוא מוצר שבעיקר פועל בחורף – אבל קיים בישראל עדיין. בגלל מחירי החשמל והנפט, רוב התנורים בארץ עובדים על גז טבעי. אולם, ישנם בתים שיש בהם את זולל החשמל הזה. תנור חשמל הוא למעשה רדיאטור; לכן מומלץ לוודא שהוא מאלו שדוחסים את האוויר החם למעלה ומחממים את החדר תוך חמש דקות ולא כמו תנורי החשמל הישנים, שעדיין נפוצים בארץ, שלוקח להם חצי שעה לפחות של בזבוז חשמל משווע לפעול. דגם מומלץ הוא רדיאטור רפידו.

תאורת הבית גם היא יקרה. הלוגן, המנורה החמימה והחביבה, עולה הרבה מאד חשמל. אז נכון שזה פחות יפה, אבל פלורסנט יעלה לכם הרבה פחות. הדבר האחרון שכדאי לשים אליו לב כאשר אתם חושבים על חשמל ירוק, הוא איטום הבית. שאתם מפעילים מזגן, סגרו את החלונות. כמו כן התאימו את הבידוד של הבית שלכם לאקלים של איזור מגוריכם, כך שלא תקפאו / תזיעו יותר מדי. ככה תוכלו לחסוך בהפעלת הסקה או מזגן. אטמים טובים לבית הם מסוג פי-וי-סי ואפשר לאטום איתם את החלונות. אתם מוזמנים להתייעץ עם אחד מאנשי הבידוד שלנו או האדריכלים הנמצאים במאגר קליק2פיקס ולהתחיל לחסוך בחשמל כבר עכשיו!


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום חשמלאי ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות