כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

איטום הבית לפני החורף


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
איטום
תאריך:
23-08-2007


הגשם עושה שפטים בביתי

נניח ויש לכם חדר חיצוני בבית, אחד מקירותיו צמודים לגינה. בכל חורף כל החדר מוצף, מכיון שהקיר המשיק לגינה אינה אטום דיו. מה שעליכם לעשות הוא, לאטום מחדש – אבל מבחוץ! בדרך כלל מה שאדם רגיל היה חושב לעשות, הוא לאטום מבפנים. אבל החשיבה המקצועית היא, אטימה מבחוץ. חופרים עד לקיר, מכניסים חומר צימנטי הנקרא סיקה-ראפ ודואגים לחבר את האטימה החדשה עם זו הפנימית.  לאחר מכן חשוב לאטום את הצנרת גם כן בחומר הנקרא סיקפלקס. כאמור, איטום פנימי לא יעזור מכיוון שהבחוץ הוא זה שחשוף לגינה הרטובה.

המרפסת שלי רטובה לגמרי

יצאת החוצה וראית סימני רטיבות מעצבנים שמקלפים את כל הצבע מהתקרה והרצפה של המרפסת? יש פתרון פשוט מאד, אצל אחד מבעלי המקצוע שלנו בקליק2פיקס. אבל בינתיים, הנה טיפ: ישנה מערכת איטום שבאה בפורמט של משחה, היא נקראת "המסטיגום". היא מתאימה למרפסות של 10 מ"ר. אם המרפסת קטנה יותר, יש את החומר "וולקם 801". במרפסות ששטחן גדול מ-10 מ"ר מומלץ להשתמש במערכת יריעות ביטימניות מסוג בשם "ביטומגום" ללא אגרנט, על גבי שכבה של ביטומן אלסטומרי חם מסוג "פוליגום" בכמות של 2 ק"ג/מ"ר.
 
אטמתי את הבית, האם זה עמיד?

כמוזכר לעיל ישנם חומרים רבים האוטמים את הקירות ואת שאר חלקי הבית למצבים שונים, כגון יריעות ביטומניות משוכללות, צמנטים הדראוליים, מסטיקים מסוגים שונים. הם כולם עמידים לתקופה מוגבלת ביותר של זמן, עד לכמה שנים. כלומר, אם ישנם מים עומדים על חומרי האיטום – אחרי 3-5 שנים, החומרים ישחקו. צריך להסיר את המים מעל חומרי האיטום ולדאוג לתחזק את הבית. אבל, וזה ודעי, בתקופה שחומרי האיטום צעירים ורעננים – הם ישמרו על משטחיכם יבשים ביותר. רוב פתרונות האיטום אינם נותנים מענה כיום לבעיות ניקוז, שילוב של פתרון ניקוזי ופתרון איטומי הם שילוב מנצח שאתה צריך להרכיב בעצמך ולחפש בשוק, שכן אין מוצר אחד העונה על שתי הבעיות גם יחד. כל בעיה ופתרונה היא.

לסיכום, טיפ כללי על איטום

ככלל, אם אתם רוצים לאטום את מקור הדליפה, יש להתחיל את העבודה מההתחלה. כלומר, אם יש ריצוף יש להסיר אותו, אם יש אדמת גינה יש להסיר אותה. לא לעשות טלאים על טלאים על טלאים. איטום על גבי שכבה קיימת יהיה תמיד פחות טוב, מכיון ששכבר הפריימר לא סתפג טוב ביסודות והלחות תכלא בין השכבות לעד ולא ניתן יהיה לסייע בנושא זה. חשובה העבודה היסודית כדי שתחזיק זמן רב יותר. חשובה גם ההתייעצות עם בעל מקצוע רציני. כל בעיה, כאמור, ופתרונה. מרזב דולף ההורס את המרפסת המרוצפת אינו חדר מקלט העולה על גדותיו בכל פעם שיש מעט גשם. לכן צריך להתייעץ עם בעלי המקצוע האיכותיים שיש לנו בקליק2פיקס, להזמין ייעוץ, כדי לבחור את החומרים הטובים ביותר ולעשות עבודה רצינית ויסודית שתחזיק שנים רבות.

איטום גגות

לקראת החורף כדאי להכין את הגג ולאטום אותו כראוי. איטום גגות הוא לא פרוצדורה יקרה כלל, אך מצריך את עבודתו של בעל מקצוע. אם אתם שוקלים לאטום את הגג הזמינו בעל מקצוע שיחווה דעה לגבי דירתכם או ביתכם וימליץ על הצעדים הדרושים לשם איטום הגג.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום איטום ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות