כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

תיקוני גז - מחירון


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
טכנאי גז
תאריך:
02-09-2007

לאחרונה שודרה בטלויזיה כתבה על חאפרים המוכרים צוברי גז ביתיים משומשים ומסוכנים מאד. כידוע קילו של גז ביתי – שווה במשקלו ל-2 וחצי קילוגרם של חומר נפץ! כלומר, יש לשמור על בטיחות גדולה בגז ולקנות רק מאדם המורשה לכך. קליק2פיקס מציעה לכם טיפים איכותיים לעבודה עם גז.

בטיחות בגז: אסור להתפשר בשום אופן

נכון, התחרות מורידה מחירים והחשיבה הכלכלית בבית היא מכריעה. אולם, על בטיחות אסור להתפשר. אם אתם מחליטים לנסות לרכוש צוברים מחברת גז חדשה, ודאו כי יש לה את כל האישורים והיא מתוקננת על ידי מת"י. במחממי מים בבית יש לבצע בדיקה כל שנה; בצוברים, גם בחברה הישנה שלכם שבסופו של דבר החלטתם לא להחליף, יש לבצע בדיקה כל חמש שנים. כך קובע החוק. לחברות הגז אסור לספק גז שאינו עומד בתקן זה. במקרים כמו שנחשפו לאחרונה – לא נעשו בדיקות בצוברים הגנובים משנות ה-60! הסכנה היא סכנת התלקחות ופיצוץ בקנה מידה של פיגוע. מה שיכול לסייע היא  הבדיקה של משרד התמ"ת האורכת כחצי שעה וגם אתם וגם החברה חותמים על הטופס המאשר.

איך שומרים על בטיחות בגז?

אם יש לכם תקלה בגז הביתי, ישנם כמה דברים מאד חשובים; את הכללים האלו ודאי שמעתם בשיעורי בטיחות בבית הספר ולאחר מכן בצבא, אולם קליק2פיקס מביאה לכם את רשימת הדברים שחובה לעשות באם מריחים / חושדים בבעיה בגז הביתי: סגרו את ברז הגז הראשי וזה שבבית, אל תדליקו אור, אש או פלאפון (בכלל אל תגעו באף מפסק, אם הגז מתפשט בבית זמן רב, הפיצוץ יהיה אדיר; לגז ביתי אין צבע לכן אי אפשר לדעת כמה ממנו יש באוויר). התקשרו לחברת הגז מחוץ לבית, לא לפני שוידאתם שכל החלונות פתוחים!  אפשרי גם להתקשר למשרד התמ"ת לוודא נתונים לגבי ביתכם הספציפי, או למשרד תשתיות לאומיות לאגף בטיחות בגז.

כמה עולה התיקון?

לאחר שהזמנתם טכנאי גז מומחה מקליק2פיקס, כדאי לדעת כמה עולה העבודה. כדאי לדעת כי אם הבעיה היא בצובר הגז שסופק מהחברה – היא אחראית על התיקון והיא משלמת עליו. אם הבעיה סבוכה יותר, מתחלקים באחריות. אם טכנאי חברת הגז לא הגיע, כך קובע החוק, יש להזמין טכנאי מומחה בתשלום ולדרוש פיצוי כתוב מהחברה, שלא תתנער מהאחריות שלה לצובר הגז.

תיקון דליפה בסיסי עולה כ-150 שקלים. תיקון גדול, שלא מחייב להרים את כל הרצפה ולשבור רצפות, עולה כ-300 שקלים בממוצע. תיקון באותו סדר גודל, שכן מחייב הרמת רצפות או כל מיני חסמים ומכשולים מסובכים, יעלה כ-700 ₪. ישנן תקלות שאפשר להזמין אליהן טכנאי פרטי או טכנאי של חברת הגז, כמו למשל תקלה בכיריים, שאינה באחריות חברת הגז, יעלה בין 200 ל-500 שקלים. אפשרי גם להזמין את מכבי האש, תמורת תשלום של כ-200 שקלים; את החשבון תשלמו במחולק עם חברת הגז.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום טכנאי גז ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות