כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

אתם פשוט לא יודעים כמה כסף מגיע לכם מרשויות המס


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
יועץ מס
תאריך:
02-09-2007

כן, כן מגיעים לכם החזרים. כל היום אנחנו מקטרים שלוקחים מאיתנו הרבה מיסים, אבל האם אנו יודעים שמגיע לנו כסף חזרה? גם השכירים וגם העצמאיים בעלי השכר הנמוך, אלה שזקוקים לכך, לא מודעים לנושא זה. כמעט שמונים אחוז מאזרחי ישראל לא מודעים לזכותם.

אפשר למשל לנצל את התערבות המדינה בכל מה שקשור בקופות גמל, השתלמות וקרנות פנסיה. עד 31 בדצמבר יש להפקיד את כל הכספים, על מנת לקבל בחזרה כסף. אם שכיר מפקיד לביטוח מנהלים סכום שנתי של עד 6,000 ₪ (התקרה היא עשרת אלפים שקלים לחודש / 120 שקל לשנה כדי להשוות ל-5% ממה שהמעביד שלו משלם עבורו) – הוא יקבל 25% מהסכום בחזרה! בקרן פנסיה עבור פעולה דומה אפשר לקבל 35% החזר. שכיר המבטח את משכורתו בשתי הקרנות גם יחד, יקבל החזר משולב על אותם הסכומים.

אם העובד מבוגר, ואינו מגיע ל-120 אלף שקל לשנה (נגיד, משכורת של 100 אלף שקל), הוא זכאי לעוד 50% החזר על ה-25% שהוא כבר זכאי להם! כלומר, המעביד ישלם עבורו 7.5 אחוזים ולא חמישה, כמו שמקובל. זה דבר שלא רבים יודעים.

דברים שכדאי לחשוב עליהם כשעובדים מול רשויות המס

חובת הגשת הדו"ח השנתי חלה על כולם: עצמאים, שכירים שמרוויחים יותר מחצי מיליון שקל בשנה, בעלי חשבונות ונכסים בחו"ל וכו'. דיווח על נכסים בחו"ל הוא דבר חדש; עד 2003 לא היתה חובת דיווח על הכנסה בחו"ל. החל מאז, שנכנסה הרפורמה במס הכנסה של שר האוצר לשעבר בנימין נתניהו, חובה לדווח על כך גם כן.

אם אתם שייכים לאחת מהאוכלוסיות הללו, "הרווחתם": עולה חדש, למשל, או תושב חוזר, פטורים בין 4 ל-5 שנים על הכנסות שהיו להם בחו"ל, מהרגע שבו הגיעו לארץ. עולה חדש פטור ממס רווח הון לעשר שנים מהרגע שעשה עליה, משתלם מאד. הורים לילדים חולים או משותקים מקבלים זיכוי מס בגובה 35% - כלומר 12.5 אחוז מההכנסה שלהם. אם לבני הזוג עסק משותף, בו עבדו לפחות 36 שעות שבועות יחד ומשכורתם חושבה יחדיו, והם רוצים להגיש תיקונים רטרואקטיבים על הדו"ח לחמש שנים אחורה – זה אפשרי. להורים המשלמים מזונות יש אפשרות לדרוש 2 נק' זיכוי על כל ילד. שכר דירה פטור ממס.

בקיצור אל תחכו לרגע האחרון, עלות קופת גמל הוא היא מאה שקלים. לכו, פתחו אחת ואל תחכו להוראות הטלפוניות שתנסו לתת בשעת לחץ. כאמור, הגשת הטפסים לזיכויי מס ככתובים לעיל הם עד ה-31 בדצמבר. את הדו"ח המסכם יש להגיש עד סוף מרץ. ככה, שעדיף לא להיות בלחץ ולהגיש הכל בזמן. הכי נחמד, שאפשר לעשות הוראות קבע לבנק מכל הקופות, הקרנות והבנקים – ואם מגיע לכם החזר, הוא יגיע בהוראת קבע באופן סדיר, לחשבונכם!

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום יועץ מס ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות