כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

יעוץ מס לפני סוף שנה


נכתב ע"י : דן - כתב Click2Fix
תחום:
יועץ מס
תאריך:
02-09-2007

כל בעל עסק או אדם פרטי עצמאי חייב להגיש דו"ח שנתי למס הכנסה. רצוי שיוועץ במקצוען על מנת שיעשה זאת כמו שהחוק קובע, ולא תהיינה בעיות. החוק מאפשר לרואה חשבון ויועץ מס לעסוק בנושאים אלו. לא משנה כמה מנהל החשבונות שלכם טוב, בסופו של דבר, מי שיחתום הוא אחד משני אלו ולכן כדאי לשכור אותם מראש. בעיקרון, רו"ח אמור להיות בעל ידע רחב יותר, אבל המציאות מראה כי הוא תיאורטי על פי רוב, והאיש בעל חוכמת החיים שיודע להתחשבן עם רשויות המס של מדינת ישראל הוא דווקא יועץ המס. על כל פנים, שני בעלי המקצוע קיימים אצלנו בקליק2פיקס, על מנת להגיש לכם את הדו"ח בזמן.

רואה חשבון טוב אינו שונה משרברב או ממורה פרטי. בחרו אותו על פי המלצה, מחיר (בדרך כלל הם לא ישברו את השוּק. מחיר גבוה או נמוך מדי לשירות כללי, דורש הבהרה. אל תתביישו לשאול) והשוואה מול קולגות. בחרו את הטוב ביותר לאחר שראיתם כמה אנשים. רואה חשבון בניגוד לעו"ד שמתמחה בסוגים שונים של עבודה, אמור לרוץ איתך שנים קדימה, עד להצהרת ההון הראשונה ועוד. לכן חשוב לבחור אחד טוב. בחר אחד שאתה סומך עליו, שאתה אוהב איך שהוא עובד ושאם אתה מקים עסק חדש – שיבין במשמעויות של הקמת עסק חדש בישראל.

אם אינני בעל חברת בע"מ, אלא עוסק זעיר?

הנה כמה טיפים על איך מגישים את הדו"ח. כדי להגיש דו"ח צריך קודם כל להקים עסק בישראל. גשו לנקודת השומה הקרובה לביתכם והצהירו כי אתם מעוניינים להקים עסק זעיר. עסק זה הוא בבעלות אדם אחד בדרך כלל, על שמו. העסק הזה פטור ממס עד לגובה הכנסה  60,000 שקלים בשנה  (דבר שפותר אותו אוטומטית מגביית / תשלום מע"מ). התחנה הראשונה היא מע"מ. פותחים שם תיק ונרשמים; מקבלים תעודת פטור ותעודה רצינית יותר אמורה להגיע בדואר לאחר כמה ימים, הפוטרת אתכם ממע"מ. לאחר שעשיתם זאת גשו לפקיד השומה. ממלאים טפסים, מקבלים הדרכה ויוצאים לדרך.

החוק מחייב אתכם לערוך ניהול ספרים: כמה הרווחתי, כמה הוצאתי עבור העבודה (מחולק לאש"ל, נסיעות, חומרים, טלפון וכו'). יש לסדר זאת בטבלה מסודרת וכמובן לשמור קבלות מס וחשבוניות מקור עבור כל דבר רלוונטי לעסק. בסוף השנה שמגישים דו"ח, צריך למלא בניהול הספרים את כל מספרי החשבוניות ועבור מה הוצאו. כמובן, שעבור כל תשלום על שירות שאתם מספקים, עליכם להגיש קבלה. את הקבלה יש להוציא רק אחרי שמקבלים תשלום ליד ועבור כל סכום אשר אתם מקבלים. את הקבלה יש לשלוח בדואר ולהשאיר אצלכם עותק. את הדו"ח, המגישים עד סוף מרץ, יעזרו לכם למלא פקידי השומה המקצועיים ובו חובת דיווח על כל הדברים הכתובים לעיל. אם עבדתם כעצמאיים ושכירים גם יחד, תיאום המס יעשה בדו"ח ויש לצרף טפסי 106 מקוריים מהמעסיק על השנה החולפת; אפשר לקבלם החל מדצמבר.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום יועץ מס ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות