כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

מזגנים - מחירון בסיסי


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
מיזוג אויר
תאריך:
02-09-2007

בשוק חברות שונות המוכרות מזגנים מכל מיני סוגים לצרכן הישראלי. בגדול יש מערכת מרכזית המקררת את כל הבית ויש מזגן מקומי, אשר מקרר את החדר בו הוא נמצא. רוב החברות הגדולות, בין אם הן ישראליות ובין אם הן שייכות לקונצרן בין לאומי, מוכרות מזגנים ביתיים בטווח מחירים מסוים. כמו כן יש מספר קבוע של מזגנים בשוק, כל אחד עושה משהו אחר, בעל יתרונות וחסרונות משלו. להלן הדגמים ומחיריהם הממוצעים:

מזגן עילי (בין אם מפוצל ובין אם לא) הוא מזגן המותקן גבוה ושופך את הקירור מהפתח שיש בתחתית שלו. ההתקנה שלו יקרה, הוא מחמם מאד לאט (כי הוא גבוה) והוא נייך מאד. לעומת זאת הוא שקט מאד וחסכוני במקום. דוגמה למזגנים כאלו: דגמי ספיריט 15 או תדיראן 10, העולים בין 2000 ל-2400 שקלים. כמובן, שישנם דגמים גם ב-5000 שקלים (כמו אמקור איי 25), הכל תלוי בהתקנה ובכוחות הסוס של המזגן.

מזגן קיר הוא כזה המתקינים חצי מחוץ לחלון וחצי בבית. הוא מותקן בקלות מאד וכמעט ללא תשלום, אולם הוא עושה רעש רב והוא לא ממש מקרר כמו שצריך (זוכרים את המזגנים הישנים – דיזל קולר?). מחיר של מזגן קיר תלוי, הוא 1500 שקלים.

המזגן המפוצל מתחלק לשתי קבוצות עיקריות: דומה לעילי, רק רצפתי, כמו למשל הדגמים המוכרים בלאנס 25 או ספייס 30, עולה כ-5500 שקלים. המאייד שלו מותקן קרוב לרצפה והוא מפזר את האוויר כלפי מעלה. היתרון שלו הוא שאם עושים פתחים בקירות של החדרים הסמוכים, אפשר לקרר איתו עוד חדרים ולא רק חדר אחד. מצד שני הוא תופס מקום רב על הקיר והרצפה וההתקנה שלו לא זולה (600 שקלים). הקבוצה השניה היא מיני מרכזי. יתרון – מקרר מאד מהר וביעילות את כל הבית, אפשר לשלוט באיזה חדר יקרר ואיזה לא, בדרך כלל יש לו ווסת קור עצמאי; חיסרון – התקנה יקרה ומסובכת מאד, היכולה להגיע עד ל-5000 שקלים רק ההתקנה. כמובן שמחיר המזגן עצמו גם כן יקרה יחסית, למשל הדגם ווינד 30 עולה כ-7000 ₪. כלומר יחד, בממוצע, קרוב ל-13 אלף שקלים.

הכי חשוב בסופו של דבר, להתאים את המזגן לבית. אם הבית קטן, אין צורך במזגן חזק במיוחד, אלא אפשר להתספק במשהו צנוע. עלות הקירור גבוהה יחסית בישראל ולכן כדאי לבדוק בדיוק איזה דגם מבין אלו שהצענו כאן, מתאים עבורכם ולעשות סקר שווקים באינטרנט. בקליק2פיקס תמצאו את הטכנאים והיועצים הטובים ביותר בארץ, בלי המלצות וניסיון, מחולקים לפי איזורי מגורים. הם ישמחו לייעץ ולתכנן לכם התקנה טובה, או לסייע לכם לאחר שרכשתם מזגן המתאים לביתכם. פנו אלינו ונעזור לכם לקרר את הבית.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום מיזוג אויר ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות