כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

תקלות במקררים, מחירון


נכתב ע"י : דן - כתב Click2Fix.co.il
תחום:
טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
תאריך:
10-09-2007

מקררים הינם מכשירים די פשוטים. מערכת הקירור של המקרר מאד בסיסית: דרך צינורות המצויים בגבו ומקוררים בגז, מוזרם אוויר. הצינורות מאד קרים בגלל הגז וככה שומרים על טמפרטורה נמוכה של התא המרכזי לשמירת המזון והמקפיא. לפיכך, רוב התקלות הפשוטות הן מהצטברות קרח בשל הקפאת יתר של האוויר, שמונע את המעבר של האוויר המקורר, או חוסר בגז.

פתרון ביתי קסום הוא לשפוך הרבה מים חמים על הצינורות כדי להמיס את הקרח. כמובן לא לפני שניתקתם את הכל מהחשמל! הדבר המעצבן הוא, שפתרון זה כל כך מתבקש ובנאלי – שחלק מהחאפרים (שלא כמו המקצוענים אצלנו בקליק2פיקס) יעשו עבורכם ועוד ידרשו תשלום גבוה. אתם יכולים לעשות את זה לבד. החיסרון בפתרון כזה הוא עמידותו. הוא תופס רק לכמה חודשים. אז איך פותרים את הבעיה הפשוטה הזו בצורה יסודית יותר?

אם יש הצטברות קרח על הצינורות, יתכן וזה אי תפקוד במערכת הכללית עצמה, שאמורה להפשיר או לנקז לביוב אתה הנוזלים. קודם כל, יתכן והניקוז סתום מלכלוך ולכן יש לבקש מבעל מקצוע שלנו שינקה אותו ביסודיות עם חומרים. אם יש בעיה במערכת ההפשרה, אחד מטכנאי המקררים שלנו ישמח לסדר זאת – שכן רוב הסיכויים שהבעיה היא בטיימר, אשר מפעיל את מערכת ההפשרה בכל כמה שעות ואולי הבעיה שטחית יותר – בטרמוסטט עצמו, האחראי על הפשרת הקרח. כל אחד מהחלקים הללו עולה 150 שקלים, כלומר יחד, 300. אם אתם מחליפים לבד, זו עלות התיקון. אם אתם מזמינים טכנאי מקררים, תוסיפו עוד מאתיים שקלים עבודה, ויחד 500 שקלים.

גוף החימום של ההפשרה הוא גם חלק שיכול להתקלקל די הרבה במקרר והוא יקר מאד, כ-400 שקלים. כלומר, התיקון שלו יעלה כשש מאות עד 700 שקלים חדשים. זה ממש תלוי בסוג המקרר, שכן חלפים של מקררים אמריקנים יקרים עד פי שניים ממקררים ישראלים.

אחת התקלות המעצבנות ביותר, כמו שציינו בהתחלה, היא בריחת גז. הגז אמור להיות מותקן בברז מיוחד, אשר מחובר תמידית למקרר. בעיות מתחילות לצוץ בדגמים הישנים של המקררים בעיקר (זוכרים את המקררים הירוקים הישנים האלו מהאייטיז?). בריחת גז נחשבת לאחת הבעיות הקלות, אולם גובים עליה הרבה מאד כסף לתיקון. בלון גז למילוי עולה כ-20 שקלים בלבד. אולם מכיון שרוב האנשים לא יודעים זאת, יגבה חאפר על הבקבוק הזה כ-180 שקלים. אם אתם דורשים התקנה של ברז עם צינור מיוחד המתחבר ישירות למקרר כמו שנהוג במקררים היום, עלות הצינור היא כ-50 שקלים, והעבודה עוד 300 שקלים חדשים.

בקליק2פיקס אנו מחזיקים את מאגר טכנאי המקררים הטובים ביותר בארץ, איכותיים, מנוסים ובעלי המלצות רבות. כל אחד לפי איזור עבודתו המותאם לאיזור מגוריכם, מסוננים ומומלצים בלבד. הטיפים המובאים כאן הם בנושא תמחור ואיך לזהות רמאי. חשוב לעשות עבודה יסודית במקרר שכן הוא שומר על מזונכם ועדיף לשלם את מה שצריך (כמובן בלי רמאות) על מנת שהכל יעבוד כמו שצריך. אחרת המקרר יעשה רעש, שלוליות האוכל היקר (שעולה בממוצע למשפחה קטנה  כ-300 שקלים בשבוע) ילך לפח. לא חבל?

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות