כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

תיקון תנורים - האם כדאי?


נכתב ע"י : דן - כתב קליק2פיקס
תחום:
טכנאי מוצרי חשמל ביתיים
תאריך:
19-09-2007

עזבו רגע את התנורים, עוד רגע נגיע אליהם. אבל, מה קורה כאשר מכשיר חשמלי בבית מתקלקל? האם מתקנים או קונים חדש? הרי, התשובה ההגיונית היא, כמובן שלתקן! אני אוהב את הקומקום הזה. אבל, המחירים של התיקונים יקרים יחסית וקומקום חדש יעלה מעט מאד. זהו שיקול של המאה ה-21, לקנות חדש או לתקן. מחיר העבודה נשאר אותו דבר (דומה כי עלה) ומחיר המוצר עלה, שם המשחק הוא צרכנות. הממשלה הורידה את המחירים של מוצרי החשמל ואנשים ממש עושים חושבים כאשר מגיעה דילמה כזאת.

מה שווה לתקן? מתי שווה לקנות חדש?

במוצרים גדולים יותר, נגיד תנורים המיועדים לבישול, הדילמה גדולה עוד יותר. כי תנור הוא לא דבר זול בכלל. כאשר ישנו מוצר שמחירו יקר יחסית והתיקון סביר, שווה לתקן (למשל סטראו, מקרר, מקרן, תנור). תנורים משולבים חדשים, עולים בין 2000 ל-6000 ₪ (תנור בישול). תנור בילט אין, עולה עד 9000 שקלים! כיריים עולים בין 800 ל-6000 ₪. והרי, מדובר במוצרי חשמל מעוטי תקלות. התקלות לא מגרדות את המחירים שנקבנו כאן.

תקלות בתנורים מסתכמות בדרך כלל בזה שהזכוכית נשברה ועולה 500 ₪ לתקן אותה (במקום לקנות חדש, שעולה כאמור, 2000-9000 ₪). בכיריים גג נחליף אמאייל, כמה זה כבר יעלה? 300 שקל? אפשר גם לנסות לקבל פיצוי מהיצרן. אחד המשתנים החשובים בשיקול, הוא בן כמה התנור? כי תנור בישול מחזיק כ-10 שנים כמו שצריך. אם גילו מעל 6, שווה לתקן רק אם עלות התיקון היא כמה מאות שקלים. אם זה יותר, ממש לא שווה וכדאי לשקול לקנות חדש. כמובן, כאשר מזמינים טכנאי לתיקון תנורי בישול, כדאי שיהיה מורשה עם תעודה, אדם אמין כמו אצלנו מקליק2פיקס. לא איזה חאפר.

תנורי בישול הם לא התנורים היחידים בנוסף לתנורי הבישול, גם תנורי חימום הם מוצר חשמלי ששווה לשקול אם להחליף או לקנות חדש. תלוי בסוג המוצר. עלות תנורי ספירלות חדשים נעה בין 60 ל-100 שקלים. מחיר תיקון גוף חימום הוא 15 שקלים לפחות. תנור בן שלוש שנים ומעלה עם נירוסטה שהשחירה - לא שווה לתקן. גם אחרי החלפת גוף החימום איכות החימום תהיה ירודה בהשוואה לחדש. רדיאטורים, לעומת זאת, כדאי בדרך-כלל לתקן, למרות שאפשר להשיג בשוק רדיאטורים גם ב-300 שקלים. בעיקר מכיוון שהם מצטיינים באורך חיים מרשים של 15-10 שנים ויותר אם לא מטפלים בהם באגרסיביות. מה בדרך כלל נתקן? החלפת תרמוסטט - 40-25 שקלים, החלפת גוף חימום - 70-50 שקלים. אין ספק שאם אתם שוקלים להחליף או לקנות תנור, אתם צריכים לבדוק את המחיר ואת הגיל. אם אתם רוצים לתקן ושווה לכם – פנו אלינו לקליק2פיקס לקבלת יעוץ ועבודה מקצועית ליד מקום מגוריכם.
 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות