כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

איטום - קצת הסברים לפני תחילת עבודה...


נכתב ע"י : כתב קליק2פיקס - דן
תחום:
גגות
תאריך:
24-09-2007

בישראל היום יש שלוש שיטות נפוצות של איטום גגות: זפת, יריעות ביטומניות ומריחות של אקריל על הגג. שלושתן טובות, יש להן מחירים שונים ויש להן אורך חיים אחר. בדרך כלל מקבלים אחריות על עבודת איטום גגות בזפת חם ל-8 שנים. אם הכל עובד כשורה זו אחריות מכובדת מאד ויכולה לשמור על הבית בטמפרטורה סבירה לשנים ארוכות.

איטום גגות בזפת, מה זה אומר

אחת השיטות הטובות ביותר שקיימות בארץ לאיטום גגות, אולם רואים אותה מעט יותר בכל שנה מכיון שקשה למצוא זפתנים טובים. אז למה לקחת את השיטה הזו בכל זאת? מכיון שהיא לא יקרה והיא מחזיקה שנים. באיטום גגות בשיטת זיפוּת, אפשר לשים שכבה אחת עם צביעה מלמעלה או עם שכבה כפולה עם רשת באמצע ואז צביעה. לא מסובך במיוחד.

איך עושים? קודם כל מנקים את הגג. זה חשוב לנקות טוב טוב עם מברשות דקות – כדי שלא ישאר אבק בכלל (!). מורחים שכבת יסוד ביטמנית מדוללת במים. כדאי לעשות את זה כיום לפני הזיפוּת. זה צריך להתייבש היטב. חשוב לאחר מכן, לאחר וידוא שאין שלוליות חומר וכו', לעשות תיקונים אחרונים על פני השטח. הם יהיו מכוסים 10 שנים, חבל. השלב הראשון הוא לזפת את הרולקות – נקודות החיבור בין הקירות לרצפה. שם המים מצטברים בדרך כלל. עושים שתי שכבות זפת ובניהן יריעה מיוחדת השומרת על איטום. לאחר מכן, שמים קילוגרמים של זפת חמה על כל הגג באחת משתי השיטות שנקבנו בפסקה הקודמת. לפחות 1.5 קילוגרם למ"ר.

החלק האחרון הינו הלבנת הגג. בדרך כלל ידללו שקים של שלמים של סיד במים וימרחו יחד עם חומר דבק (למשל, ביג'י בונד) על גבי כל המשטח, כסיום להתהליך איטום הגגות. חשוב מאד לעשות את זה על גג קר. אם הגג יהיה חם, תוך כמה שעות הוא יראה כמו אדמה חרוכה.

מה משפיע על איכות העבודה

קודם כל, איש עבודה מקצועי כמו שלנו מקליק2פיקס. בחירה בבעל מקצוע חשובה מאד. אבל נגיד ובחרתם איש מקצוע ואתם לא יודעים אם הוא טוב או לא, יש עוד כמה דברים שיש להתעקש עליהם. להתעקש שהוא מניח את הרשתות בין השכבות – שיניח בכל הגג, ולא רק איפה שקל. יש לבדוק אם יש תקן לזפת (מצוין על גבי החבית). להתעקש שהוא יזפת וילבין את כל הגג, לא רק ילבין ויחסוך בזפת. אם הוא מחמם את הזפת בעגלה – 90% שמדובר ברמאי. זפת איכותית לא מתחממת כל כך מהר ואי אפשר להמיס אותה בעגלה, מה שכן שגם במקרה כזה לא תראו את החבית, דבר שמחשיד עוד יותר. הכי חשוב, בקשו אחריות! אצלנו בקליק2פיקס בעלי המקצוע הטובים ביותר, בכל הארץ. זפת זה זפת, איטום גגות זה איטום גגות ולא תדלוף לכם טיפה אחת לתוך הבית. באחריות.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום גגות ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות