כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

קירות גבס: מי נגד מי וכמה זה עולה לי


נכתב ע"י : Dan - Click2Fix.co.il
תחום:
עבודות גבס
תאריך:
24-09-2007

קירות גבס הם פתרון אדיר למי שרוצה לעשות חלוקה מחודשת של הבית, אבל לא יכול או רוצה לבנות קירות "אמיתיים" בתוך החלל הפנימי. למשל, אם הדירה שכורה אי אפשר כמובן לשנות את הארכיטקטורה שלה. אבל קיר גבס הוא פשוט, קל, אפשר להסיר אותו בקלות ללא הריסת הקירות החיצוניים או הרצפה. מושלם.

המחירים גם לא בשמיים. לא של החומרים המיועדים לבנייה בגבס, העבודה בגבס ולא של בניית הקיר. לדוגמה, שיפוץ של חדר וחלוקתו באמצע על ידי קיר, יארך יום ויעלה כולל הכל – 2500 ₪. אם אתם יודעים לעשות את זה לבד, מה טוב! הורידו שני שליש מהמחיר. מחיר של חומר לגבס, המיועד לבניית קירות, עולה מחיר מסויים לפי מ"ר. לדוגמה, עד 10 מ"ר = 250 ₪, ככל שעולה הגודל כך יורד המחיר, עד ל-140 ₪. לא נורא בכלל.

אז בוא נפרט קצת על מחירים. ישנם שני סוגי חומרים בגבס. הראשון הוא גבס לבן שהוא הגבס הרגיל שאנחנו מכירים; השני הוא גבס ירוק, שמונע רטיבות ולחות במקום בו הוא נמצא. השימושים שונים והמחירים שונים.  גבס ירוק יהיה יקר יותר בכמה אחוזים בדרך כלל. דוגמה: עבודת גבס ושפכטל על קיר גבס לבן תעלה 150 ₪, ירוק 170 ₪ למטר מרובע. ציפוי הקיר, 120 ₪ ללבן, 135 לירוק. תקרת גבס, הפרש של עשרים שקלים למ"ר, 150 לעומת 170 שקלים חדשים. קרניז גבס בצורת ר או ח, יעלה בין 150 ל-180 ₪ למ"א. קרניז מדורג יעלה כבר 250 ₪ למ"א, אולם הכי יקר הוא סידור הפינות בכל קירות הגבס, המחיר ההתחלתי הוא 500 ₪ לפחות לפני מע"מ ועבודה.

טיפים לקירות גבס

נגיד ואתם רוצים לבנות קירות אקוסטיים מגבס, לחדר החזרות המאולתר שהבן מקים בחדר בבית. כדאי להשתמש בצמר סלעים יחד עם קירות הגבס. זה מבודד מאד טוב, אולם חשוב לשים לב כי משקל צמר הסלעים למ"ר הוא זה שקובע, לא העובי שלהם מהקיר!

כאמור, מקומות שיש בהם פוטנציאל ללחות כמו אמבטיה, שירותים וכו', ורוצים להתקין בהם קירות גבס, רצוי להשתמש בקירות גבס ירוק. הם סופגים לחות טוב יותר ולשם כך הם קיימים. את המים מעבירים בצינורות פלסטיק, שלא יוסיפו לחות לקירות הגבס.

תמיד עדיפים הלוחות העבים, 15.9 מילימטר. כדאי לאטום את החיבורים שלהם לרצפה עם סיליקון ולקנות חלקים מקוריים של חברה עם תו תקן.

אם מישהו נתן לכם טיפ להשתמש לאיטום הקיר בקלקר, ממש ממש ממש לא! זה נדלק בקלות!  תמיד רצוי להשתמש בחלקים מקוריים ולהתייעץ עם אנשי המקצוע המצוינים שלנו בקליק2פיקס, הזמינים בכל הארץ ומומלצים על ידי הגולשים.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום עבודות גבס ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות