כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

איטום איזור מגורים


נכתב ע"י : דן - קליק2פיקס
תחום:
איטום
תאריך:
24-09-2007

איטום הוא דבר חשוב מאד. הוא מגן על הבית ועל דייריו מפני נזקי מזג האוויר והזמן. אין ספק שזה עיקרון שאמור להנחות את כל הארכיטקטים. אולם, עם השנים, אנשים הקפידו או חשבו רחוק פחות ופחות, בעיקר בשיטת בני ביתך. לכן, חשיבות האיטום המתחזק גדלה מאד. כלומר, היו צריכים לחשוב על הדברים האלו מראש, אבל, כמובן שלא עשו זאת מכל מיני טעמים וסיבות ועכשיו צריך לתחזק את הבית מחדש מא' ועד ת', מול כל נזקי מזג האוויר והלחות.

אני צריך עבודה כזאת, אילו אופציות יש לי

  1. יש את האופציה של איטום "כן" שהוא איטום רטרואקטיבי יסודי של כל המבנה, כולל החלונות, החדרים הבעייתיים, כולל השלד, הקירות, פשוט הכל.
  2. ישנה את האופציה של האיטום "לא". שהוא בעצם איטום המונע מדברים רעים לקרות ("אומר להם לא"). מערכות איטום "לא", מהוות את מירב מקרי האיטום. הם אלו שמונעות חדירת רטיבות למתחם הבית, פטריות, עובש, פגיעה במעטפת תרמית ועוד, לאחר תכנון לקוי של הבית מבעוד מועד על ידי קבלן רשלן.

אחת התופעות הנפוצות היא הקוות מים לחוץ לבית. שנים של הזנחת הנושא עלולה לגרום לכל המים האלו בסופו של דבר לחלחל למבנה, אם זה דרך הקירות או הגג. ככל שמערכת האיטום "לא", טובה יותר, נעשת על ידי בעלי מקצוע טובים של קליק2פיקס, ככה השנים שהיא תחזיק ותשמור על אי לחות בבית יארכו.

סוגי החומרים אשר מהם מומלץ להשתמש כדי לבודד את הבית כולו, הם סה"כ חמישה:

  1. חומרי אטימה ביטומנים.
  2. חומרי אטימה על בסיס פוליארטני.
  3. חומרי אטימה על בסיס צמנטי, [מיועדים גם לאיטום "לא"].
  4. חומרים על בסיס סילקוני.
  5. חומרי אטימה על בסיס אקרילי.

הבידוד התרמי הוא המומלץ ביותר בבית, מכיון שהוא בעצם מכסה רטרואקטיבית את הנזקים של הבניה חסרת המעוף. הוא חוסך לעיתים, במשך השנים, עד כשבעים אחוזים מצריכת ההסקה בבית, מכיון שהוא מייצר מעטפת חוץ ופנים בבית, המאפשרת אקלים נוח וטבעי בבית. בבית שאינו מתוחזק כראוי, יש דליפות ואתם תקפאו מקור בחורף.

בידוד תרמי, מה חדש?

איטום הגג המתחזק הוא אחד התחומים הנפוצים ביותר באיטום. אחד החידושים הגדולים בתחום הבידוד התרמי הוא קונטרה לטה, רכיב העומד ניצב מול הרעפים של הגג. בחלק ממדינות המערב הוא הוכנס כסטנדרט! ברכיב יש שביל בו האוויר החם עובר והופך לקר, כך הוא לא נלכד בתחתית הגג ויוצר לחות. השיטה יוצרת מנגנון תרמי פסיבי ללא חלקים נעים אשר מפחית את חום הגג ביום חם ב7- 5 מעלות ללא קשר לחומרי הבידוד התרמיים שמתחתם. אין ספק שחובה לאטום ולבודד את חלקי הבית המוזנחים! פנו אלינו, קליק2פיקס, כדי לסייע לכם בבעיה הנפוצה הזו!

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום איטום ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות