כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

תיקון טלויזיות - מחירון


נכתב ע"י : דן - קליק2פיקס
תחום:
טכנאי טלוויזיות
תאריך:
24-09-2007

תקלות נפוצות

אם נערוך סקר, נגלה כי התקלה הנפוצה ביותר בטלויזיה בעידן שלנו היא ללא ספק הספק מתח נמוך. בדומה לכל מכשירי החשמל הקיימים, גם בטלויזיה יש ספק. אבל, בניגוד למחשב למשל, בו מחליפים את כל הספק, בטלויזיה אפשר להחליף רק חלקים מסוימים בספק הכח, דבר שחוסך המון כסף. מחיר תיקון כזה יכול להגיע מחינם אין כסף (אם יש אחריות) עד ל-300 ₪, מחיר ממוצע מאה שקלים חדשים בלבד. חוסך המון כסף (טלויזיה חדשה עולה אלפי שקלים, בעיקר מסכים שטוחים בעלי ביצועים מרשימים). 50 אחוז מהתקלות האחרות, עולות כ-200 ₪ לתיקון בממוצע.

לצורך ההגזמה, תקלה קיצונית כמו נפילת הטלוויזיה, שעלולה להרוס את הנורה הפנימית, את המסך או מעגל חשמלי חשוב, לא ממש ניתנת לתיקון. תאלצו לרכוש חדשה.

הטכנאי והכיס שלכם

קיימת כדאות משתנה בנושא תיקון הטלויזיה אצל טכנאי מומחה לסאונד, וידאו וטלויזיה. ככל שהטלויזיה יקרה יותר התיקון משתלם יותר. כאמור, גודל קטן שווה פחות מגודל גדול, בעיקר במותגים לא מוכרים. עלות החלפת מסך 21 אינץ' (ולא תיקון באיזה רכיב פנימי כמו שמייד נפרט) תעלה 1,000 ₪! כדאי למשל, לנגב האת המסך בעדינות שלא ישרט ואז... 1,000 שקלים הלכו להם לריק. החלפת מסך 23 אינץ', 1,300 ₪. 29 אינץ' 2000 שקלים, מסך 34 אינץ' 4,000 ₪! כן, כן! אפשרי גם לחדש את אורך חייו, בעלות של 50 אחוז. אבל חייו יהיו קצרים ובסוף תחליפו.

דעו לכם, כי לקחת את הטלויזיה לביקור אצל הטכנאי מוזיל את המחיר בכמאה שקלים. אם הוא יבוא אליכם, זה כמובן יקר יותר. אין שום טיפול מונע לקראת קלקול אפשרי במכשיר הטלויזיה שלכם. כמו בכל דבר בימינו, יש להם אורך חיים מוגבל, של כ-10 שנים. אז שווה לתקן או לקנות חדש? בדרך כלל שווה לתקן, כמו שפירטנו למעלה, בהתאם לסייגים. כמו שאמרנו, טלויזיה טובה עולה אלפי שקלים. אבל, אם אתם בקטע של לקנות משהו פשוט, אז הנה השוואת מחירים בין חדש לתיקון:

רוב המקרים כאמור, הם תקלות של הספק חשמל. העלויות של התיקון הן בין 100-600 ₪, תלוי בתקלה. בדרך המחיר הממוצע הוא 200 ₪. מכשירים ישנים עם קופסת עץ לא שווים את התיקון וחבל על המחיר שתשלמו. טלויזיה משומשת תעלה 350 ₪, תיקון של אחת כזאת בערך אותו דבר. מכשירים כאלו מתקלקים מהר. רוב ה-14 אינץ' שווים תיקון עד 250 ₪, מעבר לכך – עדיף לקנות חדש. ב-21 אינץ' מחיר התיקון הכדאי הוא גג 350 ₪.

אז אם אתם צריכים טכנאי טלויזיה טוב, שיעשה לכם אבחנה טובה אם שווה להחליף, לתקן או לקנות, פנו אלינו בקליק2פיקס. בעלי המקצוע הטובים ביותר בארץ, מסווגים לפי מגורים והמלצות רבות.

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום טכנאי טלוויזיות ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות