כתוב ביקורת על נותן השירות | נותן שירות, מעוניין להצטרף? | אודות | שאלות ותשובות | תקנון
שיפוצים, איסטלטור, הובלות
 
 
     
  אני רוצה למצוא טיפים בנושא:
טקסט חופשי:

הסקה ירוקה


נכתב ע"י : דן קליק2פיקס
תחום:
הסקה וחימום
תאריך:
30-09-2007

חשמל וזיהום אוויר הם בעיה מאד גדולה בימינו על הפלנטה. זה דבר ידוע, סדר יומה של כל ממשלה רצינית. זה גם חייב להיות על סדר יומה הרציני של כל משפחה. מה עושים? דברים קטנים, למשל הסקה ירוקה לבית. כן, במקום לשרוף פחם באח או לבזבז המון חשמל וכסף במזגנים בבית, אפשר לעשות הסקה וחימום ביתי על בסיס שמש, הסקה סולארית.
מה עלינו לעשות?
1. עוברים לשימוש בשיטות בעלות מקדם יעילות גבוה מאוד. מקדם היעילות הוא בעצם מדד שאומר: כמה אנרגיה השקענו, בכדי לקבל אנרגיית חום או קור מסויימת. ככל שהמספר גבוה יותר, כך נצרוך פחות אנרגיה, נקבל יותר חום ונשלם פחות חשמל או נפט!
2. לאחר שהשגנו את יעדנו בתחום החסכון באנרגיה, נוכל לעבור לייצור אנרגיה אקטיבית – לדוגמא – אנרגיה סולארית לייצור חשמל.

אם נבדוק במשרד התשתיות הלאומיות, נקבל מס' אפשרויות קיימות לחימום ביתנו, מול עלויות מסוימות. הבה נבחן אותן. משאבת חום תעלה כ-2000 ₪ לחימום לכל עונת החורף (רדיאטור) עם מקדם יעילות גבוה; עם מקדם יעילות גבוה – 12,000 ₪ ואפילו 16,000 ₪ לעונת החורף! מערכת הסקה לכל הדירה על בסיס סולר, 2,300 ₪ (מזגן). חימום תת רצפתי יעלה 10,000 שקלים. יקר הא? שלא נדבר על פליטת קרינה, בזבוז חשמל, מים וזיהום.

מה זה חימום ירוק, משאבת חום?

רכיב הלוקח את החום מהאדמה והשמש ומשמש אותו לחימום הבית. בניגוד לשיטות חימום אחרות, בהן נעשה שימוש בבעירה, ע"י נפט, סולר, גז או חשמל – בשיטה זאת אין בעירה כלל! כל צריכת האנרגיה מושקעת בחילוץ חום הנמצא בין כה וכה בסביבה, ובשינועו לאתר בו אנו נדרשים לחום – לדוגמא – לצינורות מתחת לאריחי הרצפה (חימום תת ריצפתי), רדיאטורים או אפילו מזגנים המופעלים ע"י מים חמים. בארה"ב כבר הבינו, למשל, כי זו השיטה הטובה והחסכונית ביותר שקיימת. אז למה לא?

אפשר גם לקרר את הבית עם השיטה הזאת! המשאבה שעובדת הפוך, תיקח את האוויר החם החוצה ותזרים אוויר רגיל ונעים פנימה, בלי מזגן בלי נעליים. בישראל אין מודעות ממשלתית גבוהה לאקולוגיה ולכן השיטה לא נכנסת כמו שצריך. בעולם נעשה שימוש במשאבות חום לחילוץ אנרגיה מהאוויר ומהאדמה כאחד. העיקרון שבמקום חם עדיף לקחת חום מהאוויר; במקום קר, מהאדמה. בישראל, עדיף מהאוויר כמובן.

יתרונות גדולים למערכת הזאת. היא שווה בהרבה יותר: חסכון באנרגיה, הפעלה אישית (כל דבר בבניין במקום שכל הבניין יתופעל כאחד), מערכת שקטה מאד ללא רעש, אביזרים נוחים ואפשר להתקין אותם על מערכות קיימות, אפשר לכוון את ההפעלה לפי העדפות אישיות (טמפ', זמן), שומר על הסביבה! הכי חשוב! זו הסיבה העקרונית שבגללה בכלל העלנו נושא זה. אז שמרו על הסביבה ושיהיה לכם חם בחורף וקר בקיץ!

כל הנכתב לעיל הינו המלצה בלבד, אין הנהלת האתר אחראית לתוכן. כל הזכויות שמורות לאתר קליק2פיקס בלבד.


חזרה למאמרים וטיפים ראשי | מחפשים נותני שירות בתחום הסקה וחימום ?

 

כל הזכויות שמורות © Click2fix 2007. אין להעתיק את תוכן המודעות